به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستید؟

یکی از بهترین روش های یادگیری خواندن داستان های کوتاه انگلیسی است

38 داستان کوتاه انگلیسی

12 آموزش گرامر زبان انگلیسی

روشی برای تقویت speaking

تقویت speaking

یکی از مهارت هایی که هر زبان آموزی باید آن را تقویت کند مسلما مهارت listening است، می دانیم که کسب این مهارت بسیار زمان بر می باشد و  اگر در  این مسیر هم دچار اشتباه شوید که واویلا، بعد از سپری کردن مدتی طولانی متوجه می شوید که نتیجه دلچسبتون رو به دست نیاوردید. حالا روشی که خودم برای کسب این مهارت استفاده کردم و هنوز هم به اون پایبندم و ازش نتیجه گرفتن رو خدمتتون توضیح می دم:

اگر شما کلاس زبان رفته باشید حتما کلمه ترنسکرایب( transcribe) رو شنیده اید و استاد از شما خواسته ویسی رو ترنسکرایب کنید، خب روش خیلی پیچیده نیست و ما هم قصد داریم از همین روش رو استفاده کنیم، یعنی هر ویسی که می شنویم رو باید بنویسیم. محتوایی که من استفاده می کنم  six minute english است که شامل دو فایل یک فایل ویس و دیگری یه فایل pdf، مدت این هر ویس 6 دقیقه است.

با توجه به زمانی در روز در اختیار دارید، می توانید روزی برای مثال 2 دقیقه از این ویس را ترنسکرایب کنید و سپس با مراجعه به فایل pdf قسمتی را که متوجه نشدید را مطالعه و چنیدن چندبار به ویس گوش دهید تا ملکه ذهنتون بشه، یه نکته اینکه این فایل ها کاملا در دسترسه و دارای موضوعات متنوع و جذابی و با یک سرچ ساده در گوگل می تونید پیدا کنید.
در آخر اینکه همین مطلب رو من در سایت ویرگول توضیح دادم و افرادی هم یکسری نقطه نظر داشتند که فکر می کنم برای شما هم مفید باشد.
امیدوارم این مطلب به دردتون بخوره